PORTEL GAZ ALTI KAYNAK TELİ 

1/1

SG1 

Baz metalin kalınlığına bağlı olarak, alaşımsız çeliklerin CO2 veya karışık gazlar kullanarak kaynaklanması için kullanılır. Azaltılmış cüruf oluşumu ve yumuşak kaynak birikintisi ile karakterize edilir. Özellikle galvanizli ve boya öncesi çeliklerin kaynağında, boru hatlarında, kazanlarda ve tank yapımında alaşımsız çeliklerin kaynağında kullanılır. İnce metal plakalarda kaynak yapmaya ve tamir kaynaklarına da uygundur. Koruyucu gaz olarak TIG kaynağında saf Ar,MAG kaynağında Ar+ CO2 karışım gazları kullanılır. 

SG2

Özellikle alaşımsız çelikler üzerindeki yarı otomatik ve tam otomatik kaynak uygulamalarında kullanılan yüzeyi bakır kaplı gaz altı kaynak telidir.

Çelik konstrüksiyon, gemi yapımı, makine, tank, kazan üretimi, otomotiv endüstrisinde kullanılır. Levha kalınlığına ve baz metalin karbon eşdeğerine bağlı olarak ön ısıtma gereklidir. 

Genellikle –50 ile 450°C arasındaki sıcaklıklarda çalışan parçaların kaynağında kullanılabilir.

SG3

SG2 gaz altı kaynak teline oranla daha yüksek miktarda silisyum (Si) ve manganez (Mn) içerir. Özellikle alaşımsız çelikler üzerindeki yarı otomatik ve tam otomatik kaynak uygulamalarında kullanılan yüzeyi bakır kaplı gaz altı kaynak telidir.Genellikle çelik konstrüksiyon, makine, tank, kazan imalatında kullanılır. 

–50 ile 450°C arasındaki sıcaklıklarda çalışan parçaların kaynağında kullanılabilir.

BİZİ ARAYIN 

Tel: +90 533 492 05 96 | 

MAİL 
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ 

Pazartesi-Cuma:08.30-18.30/Cumartesi 08.30-16.00

PORTEL Türkiye Distribütörü 
olarak hem gaz altı kaynak telleri hem de kaynak ekipmanları ürün çeşitlerimiz ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. 

ADRES

Büsan Org. San. Böl. Fevzi Çakmak Mah. Kenitra Cad. 13 AD Karatay/KONYA

  • Facebook Social Icon
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn Sosyal Simge

© 2019 Portve Makine. All Rights Reserved.